fbpx
Перейти до вмісту

Книги, які допомагають побороти страхи. Підлітки. Старша школа.

Для старших підлітків зокрема справжні жахи можуть викликати запізнення, покарання за погану оцінку чи проступок, насмішки однокласників, страх виступу перед публікою тощо. Когось із старшокласників може налякати і “товста на вигляд” книга)) 

Та переглядаючи книги, які пропонують діючі видавництва сучасним дітям, зокрема підліткам, впевнювалася щоразу, що вибір наразі величезний, книги якісні, сюжети закручені, пригоди неймовірні, страхіття жахаючі тощо. 

І кожна дитина, за наявності бажання, зможе знайти ту свою, навіть “товсту” книгу (чи й книги), яку вона “проковтне” за рекордні для себе терміни часу, бо дитині буде так цікаво читати книг, що вона і не помітить плину часу за читанням.

 

Звісно, всі підлітки різні: вони можуть читати охоче, можуть читати “з-під палки” і лише підручники, а можуть не читати взагалі, як би батьки не намагалися залучити їх до світу книг. Певно, у питання із підлітками і намагатися так затято не варто, адже такі зусилля можуть викликати навпаки зворотну реакцію дитини і запустити механізм впертості, протиріч і суперечливості. 

Та від якісного жахастика, певне, не відмовиться ніхто із старшокласників, тоже пропоную показати дітям анотації наступних книг:

  • “Жахлива книжка” (видавництво “Ранок”) – видання, де можна знайти 8 моторошних авторських історій із цікавими страшними головними героями, монстрами, потворами, привидами та ін. від сучасних письменників і письменниць.
  • “Казки Баби Гавришихи” (видавництво “Час Майстрів”) – це чудова авторська збірка страшних історій, захопливих і моторошних водночас. Український фольклор, знайомі з дитинства казки та перекази наших бабусь, прекрасна това автора, емоції та враження від прочитаного тексту, від яких мороз йде шкірою 😉
  • “Дрімучий ліс. Шлях відьми”, “Дрімучий ліс. Шлях вовка”  (видавництво “Наш Формат”) – серія книг про дрімучий ліс зі своїми потаємними секретами, моторошною відьмою, дівчинкою-служницей Уляною, і дивовижна історія вовка, охоронця відьми. Чудові оповіді та прекрасні ілюстрації – все це гідно полоскоче нерви та викличе яскраві почуття від прочитання книг.
  • “Відьми” (видавництво “А-ба-ба-га-ла-ма-га”) – книга жахаюча і страшна, не кожен може безстрашно таку прочитати. Нерви лоскоче «ще й як». Але певне, пройшовши шлях разом із головним героєм, читач або читачка додадуть собі хоробрості та сміливості. 
  • “Страшні історії” (видавництво “Грані-Т”), “Мисливці за привидами”, “Колекція гадів” (видавництво “Фоліо”), “Таємниця зміїної голови”, “Гімназист і чорна рука”, “Гімназист і Вогняний Змій” (видавництво “А-ба-ба-га-ла-ма-га”) – дуже страшні і класні книги для підлітків талановитого сучасного письменника Андрія Кокотюхи. Його книги захоплюють у вир пригод навіть перебірливих підлітків. 
  • “Драконова перлина” (видавництво “Жорж”) – книга-преставниця корейської наукової фантастики, в якій головна героїня – дівчина-підліток Мін, яка вміє перетворюватися на що захоче, бо має силу Чарів, щоб керувати людськими емоціями. Незвичайні пригоди Мін, її прагнення і бажання, приправлені гарним почуттям гумору захоплюють читачів та читачок книги у бурхливий світ пригод!
  • “Страшні історії від українських письменників” (видавництво “Vivat”) – це 7 оповідок відомих українських письменників (М. Вовчок, Гр. Квітка-Основ’яненко та інші), які не були доступні широкому колу читачів та читачок.
  • “Агенція Локвуд і Ко. Сходи, що кричать”, “Агенція Локвуд і Ко. Череп, що шепоче”, “Агенція Локвуд і Ко. Примарний хлопець” – серія книг про одну з найкращих агенцій психологічних розслідувань. Ентоні Локвуд і його вірні друзі відчайдушно і безстрашно поринають у незвичайні, моторошні пригоди та боротьбу із страшними страхіттями.
  • “Коко. Щоденник”, “Коко. Щоденник 2”, “Коко. Щоденник 3” (видавництво “Школа”) – захопливі і страшні історії серії “Нотатки дівчинки-вампіра” у вигляді роману-коміксу про нелегке і сповнене проблем і пригод життя підлітка-вампірки, таке схоже на проблемне і важке буття людських підлітків..))
  • “Моторошні пригоди Сабріни” (Видавництво “Other Comix”) – досить моторошний комікс про відьму підліткового віку Сабріну, яка займається темною магією та водночас ходить до звичайної школи з людьми. Захопливо прочитати, як же їй вдасться поєднати всі ці пригоди, якщо за нею ще й полюють.
  • “Відьми” (видавництво “Жорж”) – нова адаптація усім відомої класичної історії Роальда Дала, але у форматі коміксу. Ті ж пригоди безстрашного восьмирічного хлопчика та його бабусі, але вже в яскравих барвах та смішно-моторошних малюнках. 
  • “Ніна і закляття Пернатого Змія” (видавництво “Махаон-Україна”) – казковий трилер, в якому мадридська школярка на ім’я Ніна дізнається про загадкову смерть свого діда (мага й алхіміка), і має  разом зі своїми друзями рятувати планету Ксоракс, вступаючи в боротьбу з темними силами зла.
  • “Книга кладовища” (видавництво “КМ-Букс”) – історія про дитину, для якої справжнім домом став…цвинтар. Моторошно?) А якщо дитину виховують привиди та вампір? Така непередбачувана і страшна книга не залишиться осторонь допитливого старшокласника.
  • “Кентервільський привид” (видавництво “Знання”) – класична історія, що наганяє жаху на не одне покоління підлітків та дорослих. От тільки тут все зовсім інакше, адже хоча привид мав лякати нових мешканців, все вийшло зовсім навпаки. Але від цього все тільки цікавіше.
  • “Книга 1. Дім дивних дітей”, “Книга 2. Карта днів”, “Книга 3. Місто порожніх. Втеча з дому дивних дітей”, “Книга 4. Бібліотека душ” (видавництво “Клуб сімейного дозвілля”) – серія книг про безстрашного Джейкоба Портмана та боротьбу обдарованих дітей проти таємничих і жахливих монстрів та потвор, які їх переслідують.
  • “Очі з чорного дзеркала” (видавництво “Академія”) – смішні, моторошні та сучасні історії від молодих українських письменниць зібрані в цій збірці. 
  • “Гадюка. Острови шторму та смутку” (видавництво “Рідна мова”)  – книга дуже неоднозначна. Не зважаючи не певні огріхи у вичитці, вона має оригінальний сюжет і розповідає про небезпечне життя дівчини Мерріан. Їй 17 років і в неї жахливий і небезпечний тато. Крім того, і від неї очікують аналогічної поведінки. Надважкий вибір, шалені пригоди, вороже оточення, зло і ненависть.. Книга розповідає про боротьбу головної героїні і з жахливими ворогами, і з самою собою.

 

Знаєте, часто батьки дітей, зокрема підліткового віку, кажуть, що їхні діти “не хочуть читати”. Розкажу вам історію. Одного разу моя знайома книжкова блогерка, дівчина-підліток Аня, проводила зустріч у звичайному класі однієї школи з теми підліткових книг. Так от. Всі ці хлопці і дівчата, які “не хочуть читати”, мало не один поперед одного просили в Ані почитати книги, які вона взяла для своєї презентації, питали, де їх можна купити, просили написати їм, які ще є цікаві книги для підлітків  тощо..

Так, не всіх дітей захоплює читання “літератури на літо”, та без ненав’язливих спроб підкинути підлітку саме ту книгу, яка його захопить, а можливо і створить нову хвилю у сприйнятті підлітком процесу читання. 

Звісно, відпустити “літературні смаки” підлітка у вільне плавання легше, ніж тримати руку на пульсі сучасного дитліту. Але підтримка батьків важлива для дитини будь-якого віку, щоб б та показово не декларувала.. І підтримка дитини у знайомстві зі світом літератури потрібна також і від батьків: ненав’язлива, влучна, безумовна.

Це насправді не займає багато часу чи зусиль навіть для супер завантажених батьків, адже достатньо, наприклад, підписатися на всі видавництва у соцмережах, і ви будете бачити всі їхні новинки одразу))

Шукайте “ваші” книги, знаходьте саме “ваші” родзинки, і хай ваших підлітків захопить вир страшенно цікавих книжкових пригод!

Photo by Fabiola Peñalba on Unsplash

Call Now Button