fbpx
Перейти до вмісту

Дитячі книги до Свята закоханих

До свята Дня закоханих всі діти ставляться по-різному. Наприклад, підліток його може любити, коли отримує подарунки від своєї половинки, або не любити, якщо немає або подарунків, або половинки (а у всіх решти є..). Або дитина підліткового віку може принципово бути проти цього свята, бо так!

Дитина молодшого віку радіє увазі чи подарунку друзів, яким подобається у садочку, але може і не помітити цього свята, якщо ніхто не зверне на нього уваги)

Як на мене, ставлення до Свята Закоханих у дітей формується під впливом почутого у родині, серед друзів, у садочку чи школі. Ще може впливати ставлення батьків до свята, і одне до одного. 

А також – від всіх прочитаних книг, де йшлося про почуття, зокрема любові, турботи, вірності, дружби, тобто хорошого ставлення між героями книг. 

Певно, що негативні емоції, описані у книгах, теж можуть впливати на формування ставлення до почуттів, зокрема любові. Тож необхідність підбирати книги для читання дитині з розумом так само працює і в цьому випадку, і це потрібно робити. 

“Любов і кохання, то все не одно, люби, кого хочеш, кохай – одного” (с). Я ще з дитинства почула цю фразу, і вона зі мною здавна поруч) Справді, є книги про почуття кохання, яке супроводжується відчуттями пристасті, закоханості, ніжності, поваги тощо. І є багато різних видів любові: у дитини до до мами і до батька, до Батьківщини, до рідного слова, до брата/сестри, безумовної любові до дитини тощо.

Пропоную разом із нами переглянути найцікавіші книги про кохання та любов, про відчуття любові та кохання дітей різного віку, про потребу у любові, зокрема для підлітків. Тож, гайда!

 

“Великий злий вовк, який хотів, щоб його любили” (видавництво “Ранок”) – книга містить цікаву ідею: всі хочуть, щоб їх любили. А люди чи персонажі, які видаються нам злими чи страшними, часто найбільше потребують любові. 

Ця історія досить суперечлива і до кінця не зрозуміло, чи достатньо сили любові для того, щоб докорінно змінити живу істоту. Але вірити у це можна, і спробувати варто. Головне, щоб сама ця істота прагнула таких змін.

 

“Любов, дідусь і помідори” (“Видавництво Старого Лева”, авторка Наталя Ясіновська) – дуже душевна книга, у якій ми зустрічаємо цілу палітру почуттів підлітки та справжніх життєвих цінностей. Перші почуття та хвилювання буремного віку, притаманні підліткам, до того ж ще на фоні багатьох важливих подій історії, авторка влучно передає, при тому не забуваючи показати і радісний бік підліткового життєвого досвіду. 

 

Моя любов” (видавництво “ПЕТ”, перекладачка Наталія Якубовська) – книга, яка простими і зрозумілими словами говорить про головне: про безумовну любов у нашому житті. Як на мене, таку гармонійну любов мами, тата, родини мають відчувати всі діти світу, щоб зростати щасливими. І щоб завжди і правильно її усвідомлювати, дитині потрібно про це пояснювати, особливо тоді, коли вона думає, що не заслуговує на цю любов. Пояснювати постійно, із зрозумілими прикладами свого життя, підкріплювати розповіді своїми обіймами та влучними ілюстраціями книги.

 

Книжка, яка нарешті розкаже тобі геть усе про любов” (видавництво “Артбукс”, перекладачка Людмила Дяченко) – це подружка, яка чітко, захопливо і влучно розкаже тобі про світ кохання і любові. Докторка Лямур знає відповіді на всі уточнення, дрібниці, деталі цих багатогранних почуттів і все підкаже: з гумором, яскравими ілюстраціями та з домашніми завданнями (!), які допоможуть засвоїти все-все про любов. А найголовніший висновок: слід почати з любові до себе 😉

 

Киці-мандрівниці. Книга 4. Пісні про любов” (видавництво “Рідна мова”, авторка Галина Манів, ілюстратор Дмитро Печенкін) – чергова книга пригод кицюнь Мулі і Манюні, які дуже люблять подорожувати! Мандруючи різними країнами киці примудряються ще і почути серенади на свою честь наживо чи по скайпу, адже почуття любові може охопити кожного з нас)

 

Крута Адель. Ненавижу кохання. Том 3” (видавництво “Наша ідея”, перекладачі Михайло Гнатюк, Онисій Колесников) – книга, яка підкаже, що до кохання буває дуже різне ставлення. Наприклад, Крута Адель його ненавидить)) Чи думає, що ненавидить. Адже, здається, вона таки закохалася в Людовіка.. Яскравий комікс розповідає про те, як кохання впливає на це круте дівча.

 

Лерато означає “любов”. Історії з Африки (видавництво Портал, авторка Оксана Куценко, ілюстраторка Анна Сурган) – збірка ніжних і яскравих історій із життя дітей Африки, їхніх звичаїв та побуту, а також про їхні перші спроби зрозуміти, що таке любов.

Як майже в усіх видання видавництва, тут також є QR-кодами та ігрові закладки, які допоможуть правильно і грунтовно усвідомити суть всіх трьох історій, нададуть психологічну підтримку щодо тем, які підіймає книга. Ілюстрації тут – це окрема терапія душі і 200% доказ усвідомлення дітьми (І дорослими!) суті любові.

 

Що таке любов? (видавництво “Чорні Вівці”, перекладачка Юлія Пелепчук) – книга про це дивне і розмаїте почуття. Авторка талановито пояснює дітям певно всі можливі значення слова “любов”, всі дотичні до нього відчуття і почуття, і все дуже зрозуміло і просто. Ілюстрації лише посилюють враження від тексту і ніжно огортають відчуттям щирої любові. Видання двомовне: українською  та англійською мовами.

 

Естер і Мандрагор. Від любові до магії. Том 2 (видавництво “Наша ідея”, перекладач Деніс Тімошенко) – історія про те, на що ми ладні піти, якби лишень наші почуття виявилися взаємними. Та чи варто вдаватися до магічних приворотів? У другій частині ми дізнаємося про нові веселі пригоди Естер у світі чарів.

 

Юбер де Живанші. Для Одрі, з любов’ю (видавництво Артбукс) – книга, яка розповість старшим підліткам історію, вічну як сам час, і щиру, як найніжніша дружба. Історія міцного почуття як між творчим дуетом, так і між мільйонами прихильників світу моди та незабутнім творчим дуетом Одрі Гепберн та Юбера де Живанші.

 

Поговоримо про любов (видавництво “Каламар”, перекладачка Наталія Сліпенко) – книга, яка дуже просто і досить чесно, а ще з дивовижними ілюстраціями, відповідає на питання, які можуть зацікавити дитину дошкільного віку. Зокрема і про любов та всім, що діти уявляють собі пов’язане із цим почуттям.

 

Невже це любов? (видавництво “Школа”, перекладачка Ірина Андрієнко-Фрідріх, ілюстраторка Ніна Дуллек) – чергова історія дивовижної серії пригод Вівсяної банди. Цього разу вона про те, як відважний та кмітливий Шоко рятує милу Ельфу – дівчинку-поні, яку ображають на сусідній фермі. Сил та наснаги головному герою додають метелики, що пурхають у нього у животі ще з першого погляду на чарівну незнайомку.

 

“Офелія, або Що сталося з крокодилом” (видавництво “Віват”, перекладачка Ольга Пилипенко) – книга про те, до чого призводять чутки, які часто спрацьовують, як “зламаний телефон”. Тим паче, коли ти ще й не вмієш влучно описати свої почуття чи зрозуміти почуття інших. 

Історія, яка починається знову з тих же самих метеликів у животі одного з основних героїв, а завершується закоханістю всіх дійових осіб, які утворили між собою ніжні і кумедні пари, піддавшись всесильному почуттю любові)

 

“Енциклопедія про любов і дружбу” (видавництво “ПЕТ”, авторка Олена Ульєва) – книга, яка дає багато невеликих, але дієвих і зрозумілих дітям порад щодо стосунків у родині, проявів власних почуттів, зокрема своєї любові, щодо поведінки з друзями тощо. На прикладі історій звірят дитина бачитиме різні моделі поведінки і ненав’язливо вчитися коригувати при необхідності і свою поведінку.

 

“Маленька книжка про любов” (“Видавництво Старого Лева”, перекладачка Галина Кирпа, ілюстраторка Марія Фоя) – дивовижна і затишна історія щирого кохання звичайного хлопця до звичайної дівчини. Багато складнощів (родинних, шкільних тощо), багато відповідальностей, і це нове почуття додадуть Фреду трохи клопотів, та, зрештою незабаром Різдво, тож варто сподіватися щасливого фіналу, який зворушить вас і торкнеться самісінького серця!

 

“Любов та 17 страждань Петрика П’яточкіна” (видавництво “Час Майстрів”, авторка Наталя Гузєєва) – книга про те, як головний герой “не шукав легких шляхів”, коли закохався)), а щиро, безпосередньо, натхненно, дивовижно переживав своє перше почуття. Історія дуже весела і захоплююча, адже авторка говорить мовою, зрозумілою дітям, і поведінкою Петрика показує, як бурхливо і яскраво можуть реагувати закохані діти.  

 

“Як Гусь свою Любов шукав” (видавництво “Віват”, авторка та ілюстраторка Надьожна) – книга неймовірно затишна і щира. Гусь тут не лається, він виховано, але прекрасно шукає об’єкта своєю любові. Адже у кожного є хтось, хто чекає саме на нього. У кожного своя казка. Особливо у книзі з такими шикарними ілюстраціями!

 

“Любов коня Домінікаса” (видавництво “Грані-Т”, перекладач Дмитро Чередниченко, ілюстраторка Надія Дойчева-Бут) – дуже зворушлива книга про кохання коня Домінікаса до волошки. Історія про те, як часто ми живемо і не задумуємося про сутність свого буття, про почуття і відчуття, про навколишній світ, який нас оточує. І лише справжнє кохання, – а часом і всі пригоди, пов’язані з цим почуттям, – дозволяє нам по-новому, широко відкритими очима, чесно і щиро побачити все те, чого раніше ми не помічали.

 

“Ґравіті Фолз. Страждання через кохання” (видавництво “Ранок”, перекладено О. Лященко) – шалена історія, де головний герой вирішує будь-що досягти прихильності омріяної дівчини, а також допомагає навести лад у любовних стосунках своєї сестри.

 

“Аргонавти. Трилогія про Марійку і Костика” (видавництво “Наш Формат”, автор Степан Процюк, ілюстраторка Анна Мейсон) – серія книг про почуття кохання Марійки і Костика. 

Чудова історія про нелегкі будні у колі одноліток, про всі хвилювання та переживання, які зустрічають юні закохані, про всі перипетії, які можуть допомогти першому почуттю окріпнути та загартуватися.  

 

“Міра. Друзі, кохання, рік мого життя” (видавництво “Наш Формат”, перекладачка Олександра Григоренко) – чудовий комікс про життя підлітки Міри, про її родину, друзів і перші кроки у розумінні часом непростих, часом веселих, а часом просто дивовижних стосунків із протилежною статтю. 

 

“Двоє закоханих” (видавництво “Чорні Вівці”, перекладачка Олександра Григоренко) – дуже атмосферна і цікава книжечка про кохання і любов у віршах. Ці прості і зрозумілі дітям композиції влучно розповідають кумедні і щирі історії про закоханих тваринок тощо. 

 

“Кохання під зіркою Сіріуса” (видавництво “Школа”, перекладачка Наталія Зотова) – книга, розрахована на читацьку аудиторію підліткового віку. Це остання частина трилогії, у  якій головна героїня Марта кружляє у вихорі мільйона пригод, зокрема у пошуках справжнього кохання. Адже чи завжди ми знаходимо це справжнє почуття там, де ми його шукаємо?)

 

“Кохання Ніколаса” (видавництво “НК-Богдан”, перекладачка Тетяна Будна) – книга цікавезної серії про пригоди хлопчика НІколаса. Цього разу кмітливий головний герой приходить на поміч всім дівчаткам, які його про це просять, знімаючи їхніх котів з дерев, латаючі пробиті колеса тощо, і отримує натомість …поцілунки. Та чи все так просто у відчуттях Ніколаса, коли питання торкається Хлої?)

 

“Справжнє кохання Жасмин” (видавництво “Егмонт Україна”, перекладачка Мар’яна Чорновіл) – нова яскрава історія із дивовижними ілюстраціями Діснею, в якій чарівна героїня долає всі перешкоди завдяки своєму міцному коханню.

 

“Дикий собака динго, або повість про перше кохання” (видавництво “Школа”, перекладач Володимир Лапій, ілюстраторка Наталія Задорожна) – повість про багатобарвний на почуття і хвилювання період юності, зокрема про почуття першого кохання. Про потребу у любові, зокрема від батьків. Про прощення і про відвагу, про самопожертву і про самоідентифікацію підлітків.



“Кохання на кінчиках пальців. Том 1. Кохання на кінчиках пальців. Том 2” (видавництво “Наша ідея”, перекладачка Ольга Горло) –  дуууже зворушлива історія про кохання Юкі та Іцуомі, однокурсників, двох неординарних особистостей сучасності. Оскільки це комікс, ілюстрації мають дуже великий вплив на прочитання і влучно передають всі емоції твору. Незвичайний, як для нас, і класичний як для оформлення манг напрямок читання, велике значення теми мови жестів надають історії неймовірного шарму.

 

“Велика книга почуттів” (видавництво “Урбіно”, перекладачка Ярослава Івченко) – видання якісне і зрозуміле маленьким читачам та читачкам, адже дії відбуваються у дитячому садочку. Навіть, якщо хтось не ходив до садочка, то він все рівно знає про нього)) 

Серед складних для їхнього віку розуміння емоцій та почуттів дітей, ми зустрічаємо і почуття любові, окремий розділ присвячений йому. Та й загалом через всю книгу проходить сюжет закоханої пари: виховательки і її чоловіка, та очікування на їхню дитину. Цей вид любові, а також ще багато інших, зокрема заснованих на дружбі і повазі, ми і зустрінемо у цій чудовій і змістовній книзі.

 

“Як полюбити павученя” (видавництво “Час Майстрів”) – це чотири історії про маленьке павученя Леле, яке ті, хто прочитав книгу, не в змозі не полюбити)) Остання історія якраз присвячена моменту очікування другої дитини у родині та народження цієї дитини. Любов до мами старшого синочка, його допомога їй. Перші відчуття до немовляти. І мамина любов, яка огортає всіх і якої вистачить обом її діткам.

 

Що полюбляють маленькі зайченята (видавництво “Віват”,  ) – затишна і зрозуміла дошкільнятам книжка про те, як проводять час маленькі зайченята, зокрема у дитячому садочку. Про любов до ласих смаколиків та про мамину і татову любов, які проявляються кожна по-своєму, та вони обидві дуже сильні.

 

Зук. Том 6. Зук та її друг Ноно (видавництво “Наша ідея”, перекладачка Онисій Колесников)  шоста книга пригод маленької відьмочки. Цього разу ми стаємо свідками стосунків жартівливої Зук і її люб’язного друга Ноно, який таємно закоханий у свою подружку.

 

Люблю тебе завжди i назавжди (видавництво “Мікко”, перекладач В. Федосов) – дуже затишна книжечка для дошкілля із чудовими яскравими ілюстраціями про те, що все минає, і все змінюється, але мамина любов буде поруч завжди.

 

Я люблю тебе, татку (видавництво “ПЕТ”, перекладачка Людмила Рибалко) – чудова книга, що розповідає про стосунки батька і дітей, таких книжечок не так і багато. Незабутній і веселий час за іграми та пригодами із татом стануть із часом прекрасними спогадами для дітей, закладуть основу для довіри та щирої дружби у дорослому віці, допоможуть дітям вирости щасливими та впевненими у собі дорослими, які вміють любити свою родину.

 

Так сильно люблю тільки тебе (видавництво “Читаріум”, перекладачка Наталія Якубчак) – яскрава іі ніжна книжечка про почуття дитини до мами: такої завжди вимогливої, тієї, яка змушує робити щоденні процедури з гігієни, яка лікує гіркими пігулками тощо. Але водночас мами, без якої так боляче стискається дитяче серденько…

 

Завжди разом (видавництво “Мікко”, перекладач В. Федосов) – дуже ніжна і зворушлива книжечка для дошкілля про час, проведений із мамою, у іграх та обіймах  –  завжди найкращий. Ніжні і впевнені обійми мами закладають у серце дитини те велике і щире почуття великої любові, яке супроводжуватиме її все подальше життя.

 

Отож, як бачимо почуття любові може грати дуже багатогранним розмаїттям відтінків, і навідується вона до наших серденьок не чекаючи слушної миті, не питаючи дозволу, не зважаючи на вік і наш статус. Не варто насміхатися, навіть по-доброму, як часто собі це дозволяємо, дорослі, над закоханістю вашої малечі у дитсадку чи тим паче у початковій школі. 

Некоректні реакції, зокрема з боку батьків, можуть сформувати неправильне усвідомлення цього прекрасного почуття, що надихає на незвичайні вчинки та дарує незабутні емоції. Говоріть із дитиною, підтримуйте, допомагайте усвідомити її почуття, наводьте приклади з вашого життя, піклуйтеся про її емоційний стан.

 

А розібратися з почуттями, зокрема любові, нам допоможуть цікаві, яскраві, неймовірні сучасні книги дитліту! Адже якщо замислитися, то у різних книгах для різного віку, які ми читаємо чи не щодня самі чи разом із дітьми, ми знаходимо тисячі підтверджень тому, що любов уснує: і вона у обіймах мами й тата на ніч, у догляді за своєю дитинкою, вона у підтримці друзів, вона у досягненнях, злетах та падіннях, вона у турботі про планету, вона у захисті своєї країни від загарбників, вона у чомусь вищому, чого що нам іноді важко осягнути. 

Любов поруч всюди, у всіх історіях, збірках, серіях різної тематики книг. Почуття любові – воно дуже широке і всеосяжне. Воно надихає на неймовірні вчинки і спонукає до дії. Воно дає багато потрібної життєвої сили.

 

Тож читаймо книги і будьмо щасливі, любімо себе, своїх рідних, свою Батьківщину, свою планету, своїх друзів почуттями тієї сили, яка змінює цей шалений світ на краще щодня!

 

Call Now Button