про школу мрійників

Дізнайтеся головне про Школу мрійників: місію, особливості навчання, акценти розвитку, вільний від навчання час, харчування, навчання у форс-мажорних обставинах. 

Місія

Школа мрійників задовільняє потреби дітей у пізнанні, сприяє формуванню наукової картини світу, забезпечує умови для розвитку інтелекту, критичного мислення, творчих здібностей та ефективних комунікативних навичок.

Спілкування мрійників не обмежується навчанням в шкільних стінах — у вихідні та під час канікул ми ходимо на сімейні прогулянки, влаштовуємо ярмарки, беремо участь у наукових експедиціях.

Особливості навчання

Акценти розвитку

Наукові здібності

З першого до шостого класу у мрійників є досліди та біологія. На дослідах діти проводять експерименти, створюють наукові іграшки. На біології – вивчають живу природу. Далі природничі науки (фізика, хімія, біологія) вивчаються за принципом поєднання теорії та практики – діти проводять хімічні, фізичні досліди, глибоко вивчають теорію, розв'язують задачі тощо. Велику увагу приділяємо математиці, як предмету, який сприяє розвитку наукового мислення. На математиці не тільки опановуємо програму, а також розв'язуємо нестандартні задачі, головоломки, граємо в логічні ігри. За бажанням діти беруть участь в математичному конкурсі «Кенгуру», школа організовує проведення конкурсу на своїй території. Мрійники побували на археологічних розкопках Батурина влітку і на власному досвіді відчули, як археологи по крихтах збирають факти про минуле, за якими потім відновлюють хід історичних подій.

Дослід з яєшнею
Дослід з яєшнею
Дослід з крохмалем
Дослід з крохмалем

Спілкування англійською

Англійська мова - інструмент, яким важливо володіти вільно. В початковій школі діти вчать англійську двічі на тиждень. З п'ятого класу мрійники мають три уроки на тиждень за підручниками і додатково відвідують speaking club для розвитку вміння спілкуватися на різноманітні теми.

Національна ідентичність

В День захисників та захисниць України до мрійників приходять гості — учасники бойових дій. А перед святом діти збирають посилки для воїнів на фронт. Вчителі Школи мрійників завжди знаходять можливості в цікавій формі допомогти дітям перейнятися культурою та історією України. Це може бути вивчення українських пісень на уроці музики, звернення до символів української самобутності на уроках мистецтва. Також ходимо на екскурсії містом, в музеї та на виставки.

Творчі здібності

У нас передбачені заняття музикою, майструванням, мистецтвом – уроки, на яких головним є самовираження: через слухання музики та співи, через малювання та створення колажів, через роботу з різними матеріалами. Вчителі створюють власні програми, часто підбирають матеріали та заняття під конкретний клас, створюють умови для того, щоб кожна дитина проявила свій творчий потенціал.

Екосвідомість

Після екскурсії на станцію сортування сміття в Школі мрійників з'явилася власна станція. Ми можемо розділити близько 10 видів відходів для вторинної переробки і маємо коробочку для сміття, яке не перероблюється, а може бути лише спалене.

Станція сортування сміття
Станція сортування сміття в школі

Підприємницькі здібності

Двічі на рік проводимо ярмарок. До ярмарку діти ретельно готуються, розраховують витрати на товари та можливий прибуток, вивчають пропозиції конкурентів, шукають свою нішу. Крім цього, ярмарок супроводжується благодійним збором коштів. Під час шкільних ремонтів ми знаходимо безпечну роботу, яку можна доручити дітям і запрошуємо тих, хто бажає, трохи підробити. Останнього разу пофарбовані стіни викликали захоплення господаря приміщення і він навіть запитав телефон майстра).

Вільний від навчання час

Сімейна лісова прогулянка
Сімейна лісова прогулянка

Харчування

Фруктовий перекус
Фруктовий перекус
Вечірній перекус
Вечірній перекус

Навчання у форс-мажорних обставинах

Школа мрійників навчилася працювати в складних обставинах пандемії та військового стану. Наші вчителі опанували методи онлайн викладання і проводять живі онлайн уроки навіть тоді, коли зустрічі в оффлайні неможливі. Ми користуємось платформою zoom.

Під час пандемії вдалося навіть проводити уроки дослідів та майстрування. Для цього вчителі підготували та відправили поштою посилку з матеріалами для онлайн уроків кожному учневі.

Посилки для онлайн уроків
Матеріали для онлайн уроків