про школу мрійників
Дізнайтеся головне про Школу мрійників: місію, особливості навчання, акценти розвитку, вільний від навчання час, харчування, навчання у форс-мажорних обставинах.
Місія
Школа мрійників задовільняє потреби дітей у пізнанні, сприяє формуванню наукової картини світу, забезпечує умови для розвитку інтелекту, критичного мислення, творчих здібностей та ефективних комунікативних навичок.
Спілкування мрійників не обмежується навчанням в шкільних стінах — у вихідні та під час канікул ми ходимо на сімейні прогулянки, влаштовуємо ярмарки, беремо участь у наукових експедиціях.
Особливості навчання
- Збалансована навчальна програма:
- - якісне вивчення предметів за українською програмою
- - творчі предмети для самовираження за авторськими програмами
- Формати навчання:
- - очна школа, 5 днів на тиждень з 9.00 до 18.00
- - очна школа, 3 дні на тиждень з 9.00 до 18.00
- - онлайн-навчання у форс-мажорних обставинах: гнучко переходимо в онлайн під час війни та пандемії
- Професійні та творчі вчителі, які ставляться з повагою до учнів, люблять свій предмет та використовують сучасні методики і актуальні матеріали для навчання
- Шість уроків на день в навчальні дні (понеділок, середа та п’ятниця), тривалість одного урока 60 хв
- В додаткові дні (вівторок та четвер) є час на виконання домашніх завдань, екскурсії, майстеркласи, заняття за інтересами, настільні ігри
- Довга прогулянка посеред дня дає дітям можливість відпочити та активно продовжити навчання в другій половині дня. Гуляємо за будь якої погоди.
- Зворотний зв’язок між вчителями, учнями та батьками через:
- - google classroom
- - особисте спілкування батьків з вчителями двічі на рік
- Атестація в школах-партнерах, оскільки освітньої ліцензії не маємо
- Наявність шкільних правил, що розвиває відповідальність і дає відчуття безпеки учням
- Невеликі класи до 12 дітей
Акценти розвитку
Наукові здібності
З першого до шостого класу у мрійників є досліди та біологія. На дослідах діти проводять експерименти, створюють наукові іграшки. На біології – вивчають живу природу. Далі природничі науки (фізика, хімія, біологія) вивчаються за принципом поєднання теорії та практики – діти проводять хімічні, фізичні досліди, глибоко вивчають теорію, розв'язують задачі тощо. Велику увагу приділяємо математиці, як предмету, який сприяє розвитку наукового мислення. На математиці не тільки опановуємо програму, а також розв'язуємо нестандартні задачі, головоломки, граємо в логічні ігри. За бажанням діти беруть участь в математичному конкурсі «Кенгуру», школа організовує проведення конкурсу на своїй території. Мрійники побували на археологічних розкопках Батурина влітку і на власному досвіді відчули, як археологи по крихтах збирають факти про минуле, за якими потім відновлюють хід історичних подій.


Спілкування англійською
Англійська мова - інструмент, яким важливо володіти вільно. В початковій школі діти вчать англійську двічі на тиждень. З п'ятого класу мрійники мають три уроки на тиждень за підручниками і додатково відвідують speaking club для розвитку вміння спілкуватися на різноманітні теми.
Національна ідентичність
В День захисників та захисниць України до мрійників приходять гості — учасники бойових дій. А перед святом діти збирають посилки для воїнів на фронт. Вчителі Школи мрійників завжди знаходять можливості в цікавій формі допомогти дітям перейнятися культурою та історією України. Це може бути вивчення українських пісень на уроці музики, звернення до символів української самобутності на уроках мистецтва. Також ходимо на екскурсії містом, в музеї та на виставки.
Творчі здібності
У нас передбачені заняття музикою, майструванням, мистецтвом – уроки, на яких головним є самовираження: через слухання музики та співи, через малювання та створення колажів, через роботу з різними матеріалами. Вчителі створюють власні програми, часто підбирають матеріали та заняття під конкретний клас, створюють умови для того, щоб кожна дитина проявила свій творчий потенціал.
Екосвідомість
Після екскурсії на станцію сортування сміття в Школі мрійників з'явилася власна станція. Ми можемо розділити близько 10 видів відходів для вторинної переробки і маємо коробочку для сміття, яке не перероблюється, а може бути лише спалене.

Підприємницькі здібності
Двічі на рік проводимо ярмарок. До ярмарку діти ретельно готуються, розраховують витрати на товари та можливий прибуток, вивчають пропозиції конкурентів, шукають свою нішу. Крім цього, ярмарок супроводжується благодійним збором коштів. Під час шкільних ремонтів ми знаходимо безпечну роботу, яку можна доручити дітям і запрошуємо тих, хто бажає, трохи підробити. Останнього разу пофарбовані стіни викликали захоплення господаря приміщення і він навіть запитав телефон майстра).
Вільний від навчання час
- Короткі перерви між уроками діти зазвичай присвячують спілкуванню, настільним іграм, читанню книжок. У школі є «тиха кімната», де можна усамітнитись, почитати, зайнятися рукоділлям, ліпленням з пластиліну тощо.
- Оскільки ми знаходимось у зеленій зоні, близько до нас розташований парк, то мрійники гуляють під час довгої перерви.
- У вихідні ми збираємось сім’ями, щоб мандрувати лісом або парком, багато ходимо, спілкуємось, готуємо смаколики на вогні. Накопичуємо досвід лісових прогулянок, щоб ходити в туристичні походи.

Харчування
- Маємо триразове комбіноване харчування: частково харчування забезпечується школою, частково діти приносять їжу з дому.
- Фруктовий перекус зранку (забезпечує школа)
- Обід (гарячу частину забезпечує школа, доповнення діти приносять з дому на свій смак)
- Вечірній перекус: печиво з молоком, кефіром або чаєм (забезпечує школа)


Навчання у форс-мажорних обставинах
Школа мрійників навчилася працювати в складних обставинах пандемії та військового стану. Наші вчителі опанували методи онлайн викладання і проводять живі онлайн уроки навіть тоді, коли зустрічі в оффлайні неможливі. Ми користуємось платформою zoom.
Під час пандемії вдалося навіть проводити уроки дослідів та майстрування. Для цього вчителі підготували та відправили поштою посилку з матеріалами для онлайн уроків кожному учневі.
